Badania internetowe

 

Ankiety realizowane przez Internet to obecnie jedna z najpopularniejszych metod prowadzenia badań ilościowych.


W porównaniu do innych metod, badania online, pozwalają na szybszą realizację projektów, są też z reguły tańsze od badań realizowanych metodami tradycyjnymi (CATI i CAPI). 


Co najważniejsze, również respondenci znają już tę technikę badawczą i trafiające do nich mailem ankieta, czy zaproszenie do badania realizowanego przez Internet, nikogo nie dziwi. Oczywistym jest, że dostępność i poziom używania Internetu w ostatnich latach w Polsce ogromnie wzrósł, to pozwala badaczom dotrzeć w zasadzie do każdej grupy docelowej badania.

Platforma Satisface Online

 

W Satisface posiadamy własny system do realizacji badań przez Internet - Satisface Online. System ten umożliwia realizację badań na dowolnej bazie danych (klientów, pracowników). Oprócz zadawania szerokiej gamy standardowych pytań ankietowych, mamy możliwość testowania projektów graficznych (zdjęć, logotypów, grafik, filmów).

 

Satisface Online

System Satisface Online stworzyliśmy po to, aby w szybki i prosty sposób tworzyć elektroniczne wersje kwestionariuszy do badań realizowanych przez internet. System ten został już gruntownie sprawdzony, przy okazji realizacji kilkudziesięciu projektów.

  

Aby zaprezentować system Satisface Online poniżej zamieścilismy krótką ankietę przykładową, wraz z objaśnieniami technicznymi. Po kliknięciu na przycisk, będziesz zobaczysz jakie możliwości oferuje nasz system ankietowy. Zapraszamy do testowania.

Badania reprezentatywne na panelu ogólnopolskim

 

Jeśli chcemy poznać opinie na dowolny temat wszystkich Polaków lub pewnych grup o określonej charakterystyce, proponujemy przeprowadzenie badania a pośrednictwem badawczego panelu internetowego. 

 

Panel badawczy jest formą współpracy ankietowanych z agencją badawczą w której osoby rejestrując się do panelu, jednocześnie deklarują, że będą gotowe przyjmować zaproszenia do projektów badawczych i w miarę swoich możliwości w nich uczestniczyć. 

 

Panel daje gwarancję, że w badaniu biorą udział rzeczywiste osoby o ustalonej tożsamości. Dzięki zastosowanym procedurom zebrane dane są wiarygodne i rzetelne. Zastosowanie panelu wyklucza prowadzenie badań z zastosowaniem przypadkowych metod doboru, gdzie badani są zbierani z doraźnych łapanek za pomocą pop-upów wyświetlanych w Internecie przypadkowym osobom albo za pomocą masowych mailingów lub sond internetowych.