Badania opinii i satysfakcji

Badania opinii klientów to podstawowy obszar działań pracowni badawczej Satisface. Każdego dnia zbieramy informacje o klientach, o ich zwyczajach i postawach,  a także ich opinie o firmach, produktach i usługach, z których korzystają.

Klient, bez którego żadna firma nie mogłaby istnieć, jest najcenniejszym źródłem informacji, które odpowiednio wykorzystane mogą wpłynąć na poprawę funkcjonowania firmy.

Badania które realizujemy pozwalają nam dowiedzieć się:

  • w jakim stopniu klienci są zadowoleni z dotychczasowej współpracy z Twoją firmą a także firmami konkurencyjnymi; 

  • z jakich produktów, usług, firm korzystają; dlaczego właśnie z tych;

  • jak podejmują decyzje zakupowe;

  • jak oceniają poszczególne obszary współpracy (np. dotyczące postaw i kompetencji obsługi, oferty produktów lub usług, bieżących kontaktów, obsługi procesów reklamacyjnych, wsparcia posprzedażowego itp.);

  • co jest dla nich najważniejsze we współpracy z firmami;

  • czy we współpracy z firmami napotykają na problemy; jakie to problemy;

  • jak klienci zachowują się w życiu prywatnym i zawodowym;

Korzyści

 

Wiedza o kliencie jest podstawą działania w biznesie a klient jest najważniejszym źródłem informacji o firmie. W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest odróżnić się od konkurencji na poziomie oferty. Wyjściem z sytuacji jest dbanie o jakość świadczonych usług. Tylko to, w powiązaniu z dobrą ofertą i wizerunkiem firmy sprawi, że Twoi klienci będą w pełni usatysfakcjonowani. 

Zadowolony klient skorzysta ponownie z usług Twojej firmy a co równie ważne, poleci ją swoim znajomym. Badania satysfakcji klientów pozwalają zidentyfikować słabe i mocne strony funkcjonowania firmy oraz porównać się do konkurencji. Te informacje, wykorzystane w odpowiedni sposób, mogą posłużyć do poprawy pozycji rynkowej firmy, zwiększenia jej przychodów i maksymalizacji zysków.

Metody badania 


Badania satysfakcji i opinii klientów realizujemy dwiema metodami: wywiadami realizowanymi przez telefon (CATI) oraz ankietą internetową (CAWI). W Satisface posiadamy własny system do realizacji badań przez Internet, a także własne studio telefoniczne, co pozwala nam w pełni kontrolować proces gromadzenia danych w ramach realizowanych projektów. Metoda badania jest indywidualnie dostosowywana do każdego problemu badawczego.

Dla kogo?

Badania opinii i satysfakcji klientów dotyczą zarówno relacji B2C jak i B2B. Naszą ofertę kierujemy do następujących segmentów:

 

SME

Małe i średnie firmy w Polsce są prawdziwą potęgą. Ich właściciele głowią się gdzie znaleźć pola do rozwoju biznesu. Ponoszą nakłady na akcje promocyjno-reklamowe. A czy przywiązują odpowiednią wage do satysfakcji i lojalności swoich klientów? Czy mają o nich wystarczającą wiedzę?

Duże firmy

Dużym firmom oprócz realizacji badań, pomożemy zaprojektować cały system kontroli jakości obsługi/usług i powiązać go z wewnętrznymi wskaźnikami wydajności/sprawności. Dobrze zaprojektowany system pozwala dostarczyć zarówno informacji zarządczej, jak i operacyjnej.

E-Commerce

Mamy sprawdzone metody prowadzenia badań klientów internetowych. Z nami w prosty i szybki sposób zbadasz ich opinię na dowolny temat.